Eldoradoskupina tradiční i netradiční trampské písně

Vítejte u nás

v Eldoradu! Co že Vám to v době našich nadcházejících 21. narozenin přinášíme?

 

  • Vybroušený repertoár stoleté historie trampských písní, swingovek, jazzůvek, evergreenů různých žánrů, ale i písně autorské… V repertoáru přes 300 věcí...
  • Pohodu, dobrou náladu, pobavení a nevázané zaskotačení si… Program vystoupení nakomponujeme podle přání...
  • Pravidelné klubové večery v pražských hudebních klubech (viz sekce Vystoupení)...
  • Aranžované i nearanžované večery na přání, podnikové večírky, oslavy...


Na světě je NOVÉ CD TOMÁŠE PERGLA "Kamaráde, zůstaň ještě chvíli". Obsahuje tři vlastní písně a zbytek těch, které měl na repertoáru původní soubor osady Údolí děsu. Tomáš je sám nazpíval, doprovodil na kytaru, mandolínu, brač, ukulele, akordeon a kazoo. O basovou linku se postaral kmenový člen Eldorada Vítek Popp, o bicí Jiří Ströhner. Titulní píseň zazní i ve verzi z r. 1955, kdy ji tatínkovi k narozeninám Tomáš coby šestileté robě nazpíval a nahrál na šelakovou desku.

Obsah:
1. Kamaráde, zůstaň ještě chvíli (Sláva Mach/Vilém Sýkora) /1933, snímek z r. 1955/
2. Čas, ten nečeká (Tomáš Pergl/Mirek Heller) /1998/
3. Bloudí má loď  (František Alois Tichý/Václav Zeman) /1936/
4. Lia (Béďa Kerten/Kavan-Bartoš) /1935/
5. Vlk samotář (Ríša Jurist/Ruda Jurist) /1946/
6. Starý koráb  (Jindra Loukota/ Bohumír Polách – František Kožík) /1941/
7. Břízy (Sako Panzner) /1935/
8. Poslouchej (Tomáš Pergl/Miloslav Procházka) /1985/
9. Kamaráde, zůstaň ještě chvíli (Sláva Mach/Vilém Sýkora) /1933, snímek z r. 2017/
10. Neplač pro nás, děvče /bonus/ (Tomáš Pergl/Václav Císař) /1994, orchestrální verze/  
---------------------------------------------------------------------
CD "SYNU MŮJ" vyprodáno, naleznete v mp3 v sekci Ukázky

 

Aktuality

PLES ve stylu "100 let trampingu v Čechách"
17.2.2018

Kamarádky, kamarádi.

opět se Vám dostává do rukou pozvánka na tradiční již dvaatřicátou kostýmovanou juchanici osady Kamarádi Staré řeky. Konati se bude dne 17. 2. 2018 od 19:00 v KD Tetín a k poslechu i křepčení vám bude hrát ELDORADO a KSŘ!

V době, kdy jste zavaleni „ zaručeně pravdivými informacemi“ o všem, v době, kdy se nedílnou součástí našeho života stávají hoax news, dezinformace i drzé lži, vzali jsme na sebe nelehký úkol.

Ano, seznámíme Vás s pravdou!

I renomovaná trampská periodika uvádějí jako prvopočátek trampingu v Čechách památnou výpravu pražských trampů ke Svatojánským proudům na velké řece Vltavě v roce 1918. V roce letošním oslavíme 100 let od založení „Ztracenky“, první trampské osady v Čechách. Seznámíme Vás s historií trampingu, která je zde v České kotlině nepochybně daleko hlubší a zabývá se jí již řadu let VUHT (Výzkumný ústav historie trampingu), jenž je součástí NSL-KSŘ (Nadace pro Srandy a Legrace Kamarádů Staré řeky). Naši badatelé si položili znepokojivé otázky, na něž budou spolu s vámi hledat odpovědi. Vědci zjistili, že již v Paleolitu jistý Kopčem (který klackem do mamuta mlátil, než ho zdolal, než ho schvátil) se svou tlupou podnikal pračundry v povodí řeky Dyje. Nedalo v biblických dobách vyhnání Adama a Evy z ráje impulz k velkému vandru? Snad každý z Vás na vandru poplenil nějakou zahradu, a pokud byla po ruce nějaká švarná trampule, s chutí spáchal i nějaký ten dědičný hřích. A co Mojžíš a Izraelité, jejich čtyřicet let trvající vandr po poušti? Praotec Čech přitáhl vandrem pod Říp až z ukrajinských Pripjaťských bažin.  Cyril a Metoděj přičundrovali až z řecké Soluně. Křižácké výpravy byly poněkud krvavé čundry na střední východ. Spanilé jízdy husitů až k Baltu byly opravdu divoké vandry. Tovaryši čundrovali za prací po Evropě od města k městu od mlýna k mlýnu. Ano, čundrování máme v genech, sáli jsme ho s mateřským mlékem, každým pivem, každým frťanem. Ponořte se s námi do hlubin věků!

Možnosti výběru kostýmu jsou jak vidno bohaté, pro vstup ovšem nezbytné!

více
Nové CD Tomáše Pergla "Kamaráde, zůstaň ještě chvíli"
14.12.2017
Tomáš ve Dvoraně Mirka Černého s dvěma ukázkami z nového alba - v čase 12:30 - 22:00  http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3955843
více
Změna statutu HKP - RIKATADO
6.9.2017

Z Country Clubu Rikatado a posléze Hudebního klubu Palmovka vznikl spolek "LIBERTAS Smoke’n’Taste Club". Nejedná se tedy formálně o veřejný prostor, ale o prostor soukromý. Program spolku není veřejnou produkcí a jakákoliv prezentace zde není veřejnou pozvánkou.
Co to znamená? Aby se zde mohlo kouřit, musí vzniknout "klub" a všichni příchozí musí být jeho členy. Pokud se přes prázdniny nic nezměnilo, zaplatí každý příchozí jednorázově na vždy zredukovaný členský příspěvek ve výši 20,- Kč a k tomu večerní vstupné a může zde být.

více

Výběr z fotogalerie

Copyright © 2013 - 2018 el-dorado.cz, Tvorba webových stránek: Solari.cz
Kontakt: Tomáš Pergl, mobil: +420 603 529 537 , email: email, www.el-dorado.cz