Eldoradoskupina tradiční i netradiční trampské písně

O Eldorádu

Proč?

Protože je na světě čím dál méně kamarádství, spolehlivosti, romantiky, písniček a srandy.

 

Tradice

Údolí děsu na Berounce, domovská osada Tomáše Pergla, byla vždy spojena s trampským muzicírováním. A právě v tomto krásném údolí nad Srbskem napsali před drahnou dobou Pedro Mucha, Václav Pergl, Algi Škach nebo textař Mirek Heller svoje nejlepší písničky, které se tradují po generace a hrají se dodnes. Na to vše navazuje od jara 1997 Tomáš Pergl se skupinou Eldorado.

 

Dnes

Tradiční i modernější pojetí původních trampských písní od první republiky, písničky vodácké, námořnické, od železnice, staropražské, původní swingovky z období mezi válkami z USA, Evropy i Čech (včetně Ježka a V+W), nenapodobitelná doba šedesátých let (Semafor, Matuška…), desítky kousků z autorské dílny Tomáše Pergla v duchu původních trampských osad, v hávu swingovém i více šlapajícím. Zkuste se s námi potoulat dobami, kdy česká muzikalita a čistá srdce vytvářela lidové poklady naší historie a užijte si výběr z více než tří stovek repertoárových písní posledních 90 let hudební historie. ELDORADO natočilo stovku písní, uskutečnilo živá vysílání v Rozhlase, spoluúčinkovalo s divadlem Řešeto na představení "Dobrodružství šesti trampů "dle slovutné knihy Vl. Rady a J. Žáka, účastní se ve společných projektech s Kamarády Staré řeky či s Jitkou Vrbovou, hraje na festivalech, potlachách, privátních akcích…

Aktuality

Celosvětové setkání ke 100 letům trampingu, Pikovice
15.9.2018
Galakoncert začíná již v 10:00, ELDORADO hraje od 13:00!
více
ELDORADO na Sázavafestu
28.8.2018
Multižánrový festival hostí na Muzikus stage i Eldorado, zahrajeme 40 minutový blok "starobylých" písní trempských i swingových.
více
Konec RIKATADA na Palmovce
21.6.2018

Svět se vyvíjí po všech stránkách, některé jsou pozitivní, některé negativní a některé mají více úhlů pohledu. Jednou z nich je konec našeho pravidelného účinkování v Rikatadu, resp. Hudebním klubu Palmovka, resp. souromém kuřáckém klubu Libertas........ Měli jsme ten prostor rádi, byli tam skvělí zvukaři (dodatečně díky!!!), kam se však klub vyvíjel, to umíte posoudit všichni Vy, kdož jste za tam za námi či za jinými kapelami docházeli. Možná výměna majitele a rekonstrukce pomůže, Country klub však zjevně zhynul jednou provždy. Pravidelně se tedy budeme vídat jen na Vodárně a pokusíme se pro Vás najít další alternativní prostor.
Vaše ELDORADO

více

Výběr z fotogalerie

Copyright © 2013 - 2020 el-dorado.cz, Tvorba webových stránek: Solari.cz
Kontakt: Tomáš Pergl, mobil: +420 603 529 537 , email: email, www.el-dorado.cz