Eldoradoskupina tradiční i netradiční trampské písně

Obsazení

Tomáš Pergl

Mimořádně hlasově vybavený sólový zpěvák, skvělý muzikant, multiinstrumentalista a skladatel se záviděníhodnou melodickou i harmonickou invencí. Mandolina, brač, akordeon, kytara, piáno, kapelník ELDORADA, autor stovek písní a scénických hudeb. Osada Údolí děsu, Lidová konzervatoř (obor zpěv a skladba), dříve zpěvák Orchestru Zdeňka Bartáka, Karla Vlacha, Big-bandu AUSu, mnoho desítek nazpívaných titulů s Ostravským rozhlasovým orchestrem, další profesionální i příležitostná seskupení. Aktuálně pracuje jako velmi aktivní důchodce na cyklu svých profilových alb, napsal a točí s Jitkou Molavcovou CD s hudebními pohádkami pro děti a externě spolupracuje se svými kolegy jako režizér ozvučení a zvukový designer v Českém rozhlase Praha.

 

Zdeněk „Sady“ „Medvěd“ Sadovský

letitý Tomášův přítel a kumpán (vlevo na černobílé fotce s Tomášem, kdy sjížděli Lužnici v almaře), akustická i elektrická kytara a zpěv. Původně člen několika beatových seskupení, orchestru Zdeňka Bartáka staršího, nedostižný a neúnavný hráč a zpěvák na večírcích, zábavách, svatbách a slezinách. Profesí evropský patentový zástupce.

 

Jiří Litoš

poctivý a spolehlivý člověk i muzikant - housle, banjo, kytara, mandolina, perkuse a zpěv. Zaměstnán jako externí režisér ozvučení v Českém rozhlase Praha. Nastoupil po odchodu Ivana Černého v roce 2004.

 

Petr „Řetěz“ Šplíchal

bicí nástroje a "zpěvák písní deklamačních", interpret v rozhlase nejhranějšího hitu "Zakazuje se!", příležitostný foukací harmonikář a kytarista, principál amatérského divadélka Řešeto, bavič a recesista, organizátor srandy všeho druhu, dříve skupiny Pacifik a Taxmeni, aktuálně vystupuje i se Zelenáči. Začínal jako zvukový mistr v Českém rozhlase Praha, dnes režizér ozvučení tamtéž.

 

Václav Balák

foukací harmonika, lodní a lokomotivové píšťaly, magnet na slabší polovinu lidstva a zpěv. Dříve člen skupiny Sejfy a Sklepníci, užívá si zaslouženého odpočinku, byv dříve zaměstnáním jako velitel stanice hasičského záchranného sboru pražského Dopravního podniku

 

Vít Popp

benjamínek souboru, vyučený pianista a varhaník, baskytarista samouk. Dříve korepetitor, kapelník Big-bandu AUSu, hudební režizér Supraphonu, od 1990 ředitel soukromé společnosti České hudební nástroje. Věnuje se též dovozu vín. Přítel členů ELDORADA od jaktěživa, inaugurován do kapely po odchodu Zádi na jaře 2013.

Aktuality

ROBERT KŘESŤAN & DRUHÁ TRÁVA + ELDORADO
16.1.2023
Ve sportovní hale Sport centra Chrášťany u Prahy se bude konat v sobotu 18.3.2023 od 19:00 dvojkoncert kapely ELDORADO s hosty z nejvzáčnějších. MHD: příměstské busy 307, 308, 309, 310, 311, 358, 380, 384 od metra Zličín, nástupiště 8, doba jízdy cca 5 minut, stanice Chrášťany Protherm. Pro návštěvníky auty parkovací plocha přímo u haly.
více
Celosvětové setkání ke 100 letům trampingu, Pikovice
15.9.2018
Galakoncert začíná již v 10:00, ELDORADO hraje od 13:00!
více
ELDORADO na Sázavafestu
28.8.2018
Multižánrový festival hostí na Muzikus stage i Eldorado, zahrajeme 40 minutový blok "starobylých" písní trempských i swingových.
více

Výběr z fotogalerie

Copyright © 2013 - 2024 el-dorado.cz, Tvorba webových stránek: Solari.cz
Kontakt: Tomáš Pergl, mobil: +420 603 529 537 , email: email, www.el-dorado.cz