Eldoradoskupina tradiční i netradiční trampské písně

Obsazení

Tomáš Pergl

mimořádně hlasově vybavený sólový zpěvák, skvělý muzikant a multiinstrumentalista se záviděníhodnou melodickou i harmonickou invencí. Mandolina, brač, akordeon, kytara, piáno, kapelník ELDORADA, autor desítek písní a scénických hudeb. Osada Údolí děsu, Lidová konzervatoř obor zpěv a skladba, dříve zpěvák Orchestru Zdeňka Bartáka, Karla Vlacha, Big-bandu AUSu, mnoho desítek nazpívaných titulů s Ostravským rozhlasovým orchestrem, další profesionální i příležitostná seskupení. Aktuálně pracuje jako velmi aktivní důchodce na svém profilovém albu a pomáhá v částečném úvazku kolegům jako režizér ozvučení v Českém rozhlase Praha.

 

Zdeněk „Sady“ „Medvěd“ Sadovský

letitý Tomášův přítel a kumpán (vlevo na černobílé fotce s Tomášem, kdy sjížděli Lužnici v almaře), akustická i elektrická kytara a zpěv. Původně člen několika beatových seskupení, orchestru Zdeňka Bartáka staršího, nedostižný a neúnavný hráč a zpěvák na večírcích, zábavách, svatbách a slezinách. Profesí evropský patentový zástupce.

 

Jiří Litoš

poctivý a spolehlivý člověk i muzikant - housle, banjo, kytara, mandolina, perkuse a zpěv. Zaměstnán jako režisér ozvučení v Českém rozhlase Praha. Nastoupil po odchodu Ivana Černého v roce 2004.

 

Petr „Řetěz“ Šplíchal

bicí nástroje a "zpěvák písní deklamačních", interpret v rozhlase nejhranějšího hitu "Zakazuje se!", příležitostný foukací harmonikář a kytarista, principál amatérského divadélka Řešeto, bavič a recesista, organizátor srandy všeho druhu, dříve skupiny Pacifik a Taxmeni, aktuálně vystupuje i se Zelenáči. Začínal jako zvukový mistr v Českém rozhlase Praha, dnes režizér ozvučení tamtéž.

 

Václav Balák

foukací harmonika, lodní a lokomotivové píšťaly, magnet na slabší polovinu lidstva a zpěv. Dříve člen skupiny Sejfy a Sklepníci, důchodce, dříve zaměstnáním velitel stanice hasičského záchranného sboru pražského Dopravního podniku

 

Vít Popp

benjamínek souboru, vyučený pianista a varhaník, baskytarista samouk. Dříve korepetitor, kapelník Big-bandu AUSu, hudební režizér Supraphonu, od 1990 ředitel soukromé společnosti České hudební nástroje. Věnuje se též dovozu vín. Přítel členů ELDORADA od jaktěživa, inaugurován do kapely po odchodu Zádi na jaře 2013.

Aktuality

PLES ve stylu "100 let trampingu v Čechách"
17.2.2018

Kamarádky, kamarádi.

opět se Vám dostává do rukou pozvánka na tradiční již dvaatřicátou kostýmovanou juchanici osady Kamarádi Staré řeky. Konati se bude dne 17. 2. 2018 od 19:00 v KD Tetín a k poslechu i křepčení vám bude hrát ELDORADO a KSŘ!

V době, kdy jste zavaleni „ zaručeně pravdivými informacemi“ o všem, v době, kdy se nedílnou součástí našeho života stávají hoax news, dezinformace i drzé lži, vzali jsme na sebe nelehký úkol.

Ano, seznámíme Vás s pravdou!

I renomovaná trampská periodika uvádějí jako prvopočátek trampingu v Čechách památnou výpravu pražských trampů ke Svatojánským proudům na velké řece Vltavě v roce 1918. V roce letošním oslavíme 100 let od založení „Ztracenky“, první trampské osady v Čechách. Seznámíme Vás s historií trampingu, která je zde v České kotlině nepochybně daleko hlubší a zabývá se jí již řadu let VUHT (Výzkumný ústav historie trampingu), jenž je součástí NSL-KSŘ (Nadace pro Srandy a Legrace Kamarádů Staré řeky). Naši badatelé si položili znepokojivé otázky, na něž budou spolu s vámi hledat odpovědi. Vědci zjistili, že již v Paleolitu jistý Kopčem (který klackem do mamuta mlátil, než ho zdolal, než ho schvátil) se svou tlupou podnikal pračundry v povodí řeky Dyje. Nedalo v biblických dobách vyhnání Adama a Evy z ráje impulz k velkému vandru? Snad každý z Vás na vandru poplenil nějakou zahradu, a pokud byla po ruce nějaká švarná trampule, s chutí spáchal i nějaký ten dědičný hřích. A co Mojžíš a Izraelité, jejich čtyřicet let trvající vandr po poušti? Praotec Čech přitáhl vandrem pod Říp až z ukrajinských Pripjaťských bažin.  Cyril a Metoděj přičundrovali až z řecké Soluně. Křižácké výpravy byly poněkud krvavé čundry na střední východ. Spanilé jízdy husitů až k Baltu byly opravdu divoké vandry. Tovaryši čundrovali za prací po Evropě od města k městu od mlýna k mlýnu. Ano, čundrování máme v genech, sáli jsme ho s mateřským mlékem, každým pivem, každým frťanem. Ponořte se s námi do hlubin věků!

Možnosti výběru kostýmu jsou jak vidno bohaté, pro vstup ovšem nezbytné!

více
Nové CD Tomáše Pergla "Kamaráde, zůstaň ještě chvíli"
14.12.2017
Tomáš ve Dvoraně Mirka Černého s dvěma ukázkami z nového alba - v čase 12:30 - 22:00  http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3955843
více
Změna statutu HKP - RIKATADO
6.9.2017

Z Country Clubu Rikatado a posléze Hudebního klubu Palmovka vznikl spolek "LIBERTAS Smoke’n’Taste Club". Nejedná se tedy formálně o veřejný prostor, ale o prostor soukromý. Program spolku není veřejnou produkcí a jakákoliv prezentace zde není veřejnou pozvánkou.
Co to znamená? Aby se zde mohlo kouřit, musí vzniknout "klub" a všichni příchozí musí být jeho členy. Pokud se přes prázdniny nic nezměnilo, zaplatí každý příchozí jednorázově na vždy zredukovaný členský příspěvek ve výši 20,- Kč a k tomu večerní vstupné a může zde být.

více

Výběr z fotogalerie

Copyright © 2013 - 2018 el-dorado.cz, Tvorba webových stránek: Solari.cz
Kontakt: Tomáš Pergl, mobil: +420 603 529 537 , email: email, www.el-dorado.cz