Eldoradoskupina tradiční i netradiční trampské písně

Historie

Na jaře roku 1997 se v blíže nejmenovaném hostinci za účasti Tomáše, Řetěza a Sadyho zrodilo ELDORADO. Tomáš zpíval a hrál s kapelou Údolí děsu, Řetěz s Taxmeny, Sady jako kytarista na akademických „Stezkách“ a slezinách.

V té době měl Tomáš natočené už tři CD s názvy Eldorádo I, II. III, ovšem s muzikanty  z okruhu Standy Chmelíka a Údolí děsu s dalším sólistou Ivanem Černým. Písníčky z těchto alb se staly základem budoucího repertoáru. V té době byl v boomu střelecký a countryový klub CI-5 na Smíchově a ten se stal stálým místem klubových večerů skupiny ELDORADO. Sady přivedl Petra Zadinu na kontrabas (Toronto, Brontosauři), Tomáš Ivana Černého z osady a také objevil harmoniku Vaška Baláka v Kapele Sejfy.

Tehdejší „Šestka s kormidelníkem“ začala hrát na Barče, v klubu Akord na Smíchově, v Rikatádu na Palmovce a U Vodárny na Vinohradech, které vydržely jako domovské scény celých devatenáct let, obě poslední jsou základem klubového účinkování v Praze dodnes. Časem se přidaly i zájezdy a festivaly (Pikovice, Vandr na Tetín, Porta, Sázavafest). V roce 1999 kapela vydává své první CD nazvané ELDORADO NA VODĚ, které je na tu dobu dopředně vybaveno i videoklipy, texty a notovým materiálem. Výběr a aranže jsou z pera Tomášova. Po úspěchu alba na sebe nenechá čekat cédéčko další - v roce 2001 vychází pod názvem ELDORADO NA MOŘI s výběrem písniček s námořnickou tematikou.
V Českém rozhlase kapela pravidelně účinkuje v poředech Tobogan, natáčí  silvestrovské pořady a v roce 2005  účinkuje v legendárním studiu „A“ v Karlíně, ze kterého vydává CD ELDORADO V „ÁČKU“ jako záznam živého koncertu. Kapela okusí i divadelních prken ve společném“ trampském muzikálu“ podle Radovy a Žákovy knihy „Dobrodružství šesti trampů“ s divadlem Řešeto. Společně pak představení několikrát reprízují na festivalech i v klubech.
Před létem 2004 odchází z kapely Ivan Černý a nahrazuje jej Jirka Litoš, banjista, kytarista, houslista a posila pro vokální party. Kapela po dlouhá léta funguje standardně, hraje 2 x měsíčně v hudebních klubech v Praze, natáčí, účastní se společných podniků s Jitkou Vrbovou, Kamarády Staré řeky, Original Indigo aj., festivalů, spolupracuje se zpěváky a přátelskými soubory, působí na firemních oslavách a podnikových večírcích. Po dlouhodobých zdravotních problémech odchází na konci zimy 2013 do muzikantského nebe kontrabasista Petr Zadina a přichází Vít Popp, s kterým se frontman Tomáš Pergl potkává již v roce 1980 v Tanečním a jazzovém orchestru AUS VN a posléze i v Supraphonu jako s hudebním režizérem. Pražcová a bezpražcová baskytara přináší do kapely nové výrazové a barevné možnosti a kapela ve zvukově modernějším hávu vydává více než hodinové CD SYNU MŮJ, obsahující 17 původních i přejatých písní s kovbojskou, zlatokopeckou a cestovatelskou tematikou. Na sklonku roku 2017 natáčí Tomáš za asistence Vítka a Jirky Strohnera další dvě vzpomínková CD, kde kromě několika autorských písní zazní staré písně původního soubor osady Údolí děsu v Srbsku na Berounce. Aktuality

Celosvětové setkání ke 100 letům trampingu, Pikovice
15.9.2018
Galakoncert začíná již v 10:00, ELDORADO hraje od 13:00!
více
ELDORADO na Sázavafestu
28.8.2018
Multižánrový festival hostí na Muzikus stage i Eldorado, zahrajeme 40 minutový blok "starobylých" písní trempských i swingových.
více
Konec RIKATADA na Palmovce
21.6.2018

Svět se vyvíjí po všech stránkách, některé jsou pozitivní, některé negativní a některé mají více úhlů pohledu. Jednou z nich je konec našeho pravidelného účinkování v Rikatadu, resp. Hudebním klubu Palmovka, resp. souromém kuřáckém klubu Libertas........ Měli jsme ten prostor rádi, byli tam skvělí zvukaři (dodatečně díky!!!), kam se však klub vyvíjel, to umíte posoudit všichni Vy, kdož jste za tam za námi či za jinými kapelami docházeli. Možná výměna majitele a rekonstrukce pomůže, Country klub však zjevně zhynul jednou provždy. Pravidelně se tedy budeme vídat jen na Vodárně a pokusíme se pro Vás najít další alternativní prostor.
Vaše ELDORADO

více

Výběr z fotogalerie

Copyright © 2013 - 2021 el-dorado.cz, Tvorba webových stránek: Solari.cz
Kontakt: Tomáš Pergl, mobil: +420 603 529 537 , email: email, www.el-dorado.cz